Wielki Tydzień i Wielkanoc

W

Niedzielę Palmową poświęcenie palm na początku każdej Mszy św. O godz. 11.00 procesja z palmami.

W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Nabożeństwo zakończy procesja z Najświętszym Sakramentem do kaplicy adoracji, zwanej Ciemnicą, która symbolizuje modlitwę Zbawiciela w Ogrójcu, ból zdrady, pojmanie i uwięzienie. W tej Mszy świętej, w której wspominamy ustanowienie Najświętszego Sakramentu i kapłaństwa uczestniczą dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Adoracja w Ciemnicy od godz. 8.00. Zachęcamy do przyjścia do kościoła w ciągu dnia na prywatną modlitwę. O godz. 9.00 wspólna modlitwa III Zakonu, a o godz. 15.00 w godzinie śmierci Pana Jezusa odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego. Droga Krzyżowa o godz. 17.30, a liturgia o godz. 18.00. Adoracja w Grobie Pańskim do godz. 22.00. „Noc Konfesjonałów” w naszym dekanacie odbędzie się w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Będzinie od godz. 20.30 do północy.

W Wielką Sobotę adoracja w Grobie Pańskim od godz. 8.00 (do 17.45). Święcenie pokarmów od godz. 10.00 do 16.00. Przy święceniu pokarmów będą zbierane ofiary na tacę z przeznaczeniem na prace konserwatorskie przy dwóch bocznych ołtarzach. Wigilia Paschalna o godz. 18.00 rozpocznie się obrzędem poświęcenia ognia przed kościołem. Na liturgię światła i odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych przynosimy świece.

W Niedzielę Zmartwychwstania Rezurekcja o godz. 6.00, kolejne Msze o 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00.

P

arafia Rzymskokatolicka Świętej Trójcy w Będzinie informuje, że przetwarzanie danych osobowych w ramach i zgodnie z działaniem Kościoła katolickiego i jego struktur opiera się na Kodeksie Prawa Kanonicznego, Dekrecie ogólnym Konferencji Episkopatu Polski w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim oraz prawie partykularnym Diecezji Sosnowieckiej.